logo

Świeczniki drewniane, czyli minimalizm i subtelność

Ogień iskrzący się przy kominku, gwar rozmów w salonie czy ciepłe, lekko przytłumione światło. Te drobne z pozoru elementy na swoich barkach niosą całą atmosferę, która wyczuwalna jest w domu, w kawiarni czy w restauracji. Statyczne dekoracje, które źle wkomponowane są w przestrzeń nie mają takiej mocy, bowiem klimat opiera się na takich drobiazgach jak stolik z pnia czy ozdabiające go drewniane świeczniki na tealighty. W zależności od aranżacji wnętrza mogą one budować poczucie intymności i tajemniczości lub ożywiać wizualnie przestrzeń, nadając jej swojskości oraz ciepła. Szczególnego charakteru zyskują późniejszym wieczorem lub nocą, gdy dookoła panuje ciemność.

Swiecznik_drewniany

Romantyczna i prywatna przestrzeń

Drewniane świeczniki wykonane są z połówki lub ćwiartki plastra drewna sosnowego, które wyróżnia się drobnymi, minimalistycznymi słojami oraz ciemną, chropowatą korą. Taka faktura zestawiona z subtelnymi tealightami o wybranym kolorze lub zapachu wprowadza harmonię, dobrze dopasowując się do czystych i przestronnych pomieszczeń, jak i do bardziej przytulnych. Latem, gdy przyroda jest w pełnym rozkwicie, można zaaranżować autorski taras, na którym rustykalne świeczniki będą ozdobą stołów wespół z pachnącymi donicami kwiatów oraz sznurami z suszonymi ziołami. Gdy brakuje przestrzeni, ten własny, magiczny, sielski ogród można przenieść na balkon. Drewniane świeczniki na tealighty zastąpią lampiony, a udekorowanie ich lawendą pozwoli przenieść się marzeniami do Prowansji. Ciekawy efekt multiplikacji mieniących i odbijających się płomieni można uzyskać wstawiając niewielkie lustro – to prosty trik na to, jak z pomocą świeczników zadbać o romantyzm.

Swiecznik-tealight

Świeczniki na tealighty – sielska wiejskość na weselu

Nie bez przyczyny mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. To powiedzenie niemal wprost odnosi się do zaplanowanego w każdym detalu wesela. Gdy nie ma miejsca na pomyłki, bo cała rodzina poddaje przyjęcie surowej ocenie, można wybrać elegancki minimalizm np.: w formie gałązek brzozowych czy świecznika drewnianego z mile kojarzącym się grawerem. Wystarczy udekorować je polnymi roślinami, a jesienią szyszkami lub jarzębiną, by drewno ukazało swój charakter w pełnej krasie i podkreśliło rustykalność wesela. Takie ozdoby mogą zagościć na stołach, ale także w kąciku z księgą gości czy nieopodal skrzynek z podarunkami dla rodziny i przyjaciół. Jeśli przyjęcie odbywa się w plenerze, to wszelkie akcenty drewniane są tym milej widziane. Zwłaszcza po zachodzie słońca, dla wykreowania niepowtarzalnego doświadczenia oraz wprowadzenia nuty eteryczności. Drewniane dekoracje zmieniają się pod wpływem szczegółów – raz mogą być subtelne, eleganckie, utrzymane w klimacie vintage, innym razem bardziej surowe i nowoczesne.

Swiecznik-imienny

Dane techniczne: świeczniki powstają głównie z drewna sosnowego. Gładkiej struktury nadaje im proces frezowania oraz szlifowania. W zależności od potrzeb i oczekiwań można je spersonalizować, wygrawerować na nich napis, obrazek lub inicjały.

Aby zamówić świeczniki przejdź do naszego sklepu. Możesz się także skontaktować się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.