logo

Stolik z pnia – intrygująca i naturalna ozdoba wnętrza

Chwile spędzone z bliskimi przy kominku, niepohamowany śmiech ze wspominania wspólnych przygód czy sentymentalna podróż w przeszłość przy kubku rozgrzewającego kakao. Takie drobne spotkania przy domowym stoliku zapamiętuje się na długo, szczególnie gdy odbywają się w ciepłej oraz przyjaznej, wręcz swojskiej atmosferze, która kreuje pozytywną aurę. Charakter wnętrza budują niekiedy intrygujące, drewniane i naturalne elementy, takie jak stolik z pnia czy świeczniki brzozowe. Dzięki nim nowoczesny salon przybiera nowe i nieco artystyczne szaty, sypialnia staje się bardziej intymna oraz spersonalizowana, a sala weselna przemienia się w rustykalne przyjęcie w samym środku lasu.

Dom to przestrzeń, w której każdy chce czuć się bezpiecznie oraz odpocząć po męczącym, pełnym wrażeń dniu. Stolik z plastra drewna dobrze wpisuje się w aranżację wnętrz w stylu skandynawskim. Zestawienie minimalizmu, nowoczesności z ekologicznymi, jasnymi meblami wnosi do pokoju powiew świeżości. W tym zestawieniu drewniany stolik można łączyć ze szklanymi wazonami wypełnionymi pachnącymi kwiatami czy z designerką misą na owoce. Wystarczy drobna zmiana dekoracji, by stolik kawowy z pnia przemienił się w iście rustykalną dekorację, która wyróżnia się naturalnie powstałymi spękaniami, fakturą słojów oraz kory. Tutaj sprawdzą się rośliny doniczkowe, polne kwiaty w słoiku czy smukłe gałązki brzozowe. A może rustykalność owiana japońską tajemniczością? W tej roli niezastąpione będzie połączenia stołu z pnia z małym drzewkiem bonzai.

Stolik z plastra drewna

Stolik z pnia w autorskiej odsłonie

Nie ma dwóch takich samych pni oraz identycznych plastrów drewna, dlatego każdy drewniany stolik jest jedyny w swoim rodzaju. Może to być pojedynczy kawałek na dekoracyjnych nóżkach, zbiór kilku nieregularnych plastrów nałożonych na siebie czy cały zestaw mniejszych i większych stolików, które razem przywołają czar pikniku w lesie. W zależności od preferencji oraz charakteru wnętrza, meble wykonywane są z brzozy, dębu, ciemnego i gustownego orzecha lub z topoli. Nie jest to jedyna możliwość spersonalizowania stolika z pnia, bowiem bardziej autorskiej rysy może mu nadać wypalony napis, który stanie się pamiątką lub wspólną tajemnicą, a także laserowo wycięty obrazek, kształt. Przed frezowaniem i szlifowaniem drewno poddane jest procesowi suszenia oraz sezonowania – od 1 roku do 3 lat, a co za tym idzie staje się solidniejsze, bardziej odporne na wilgoć oraz wahania temperatury. Stolik z plastra drewna daje olbrzymie pole do popisu i zadziwia na każdym kroku.

stolik z pnia

Dane techniczne: stoliki wykonywane są na zamówienie z suszonego, dobrze przygotowanego drewna brzozowego, dębowego, orzecha włoskiego lub z topoli. Średnica pni wynosi od 45 cm do 90 cm.

Aby zamówić plaster na stolik przejdź do działu kontakt i skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Dostępne w chwili obecnej rozmiary plastrów znajdziesz natomiast w naszej ofercie.