logo

Deski z korą – uniwersalność zamknięta w prostocie

Urządzając mieszkanie, remontując pracownię czy wybierając dekoracje na wesele łatwo przekombinować i dać się ponieść emocjom, a potem żałować, że lampy wykonane z kryształków kłują w oczy, gdy widoczne są na tle ceglanej ściany czy pełnej nowoczesnych deseni tapety, a wiejski stół kłóci się ze stylem glamour. Niekiedy lepiej postawić na naturalne przedmioty, które z jednej strony są proste i minimalistyczne, a z drugiej bardzo oryginale. Dobrym przykładem są deski z korą, czyli klasyczne kawałki drewna, które na pierwszy rzut oka wydają się nieokrzesane, pozbawione jakiejkolwiek interwencji – po prostu wyniesione z głębi lasu.

Posiłek na łonie natury?

Deski z korą wyróżniają się swoim unikatowym wyglądem zapisanym w nienaruszonych słojach, korze, która przed lata ochraniała drzewo przed utratą wody i składników odżywczych. Ich surowość koresponduje z nowoczesnym stylem skandynawskim, ale także z przestrzeniami utrzymanymi w klimacie loftu czy z bardziej tradycyjnymi góralskimi lub rustykalnymi dekoracjami. Deski cięte są z suszonego drewna topolowego, brzozowego, lipowego lub orzecha włoskiego, odpornego na wilgoć, zniszczenia wynikające z codziennego użytkowania oraz serwowania potraw. Bo właśnie w tej roli sprawdzają się najlepiej, służąc za dekoracyjną podstawkę dla aromatycznych pieczeni z dziczyzny czy innych mięsiw, a także do podawania wędlin lub kiełbas. Z powodzeniem zastąpią dziś tak już popularny stół wiejski i wniosą nieco folkowego charakteru, zwłaszcza jeśli nakryje się je chustą w ludowe pasy czy hafty. Wiosną i latem deska z korą ozdobi piknikowe stoły czy tarasowe ogródki, stając się tacą do podawania pysznej kawy oraz smakowitych podwieczorków.

Deska-z-kora

Deski z korą w projektach hand-made

Prawdziwe doświadczenie obcowania z naturą w samym centrum domu i to tym bardziej mroźnym zimowym porankiem? Deski z korą mają tę jedną zaletę, że wykorzystane jako element mebli w pomieszczeniu dłużej utrzymują letni, sielski oraz swojski klimat, w którym każdy domownik czuje się doskonale. Ich funkcjonalność ograniczona jest jedynie wyobraźnią. Wespół z lampą wykonaną z huby mogą stworzyć prywatną bibliotekę z mini półkami na bliskie sercu książki, a wzbogacone o solidne nóżki zyskają miano charakterystycznego stolika na kawę czy podstawki na rodzinne pamiątki i zdjęcia z ukochanymi osobami. Drewno to niezawodny nośnik wspomnień, zwłaszcza jeśli na deskach z korą wygraweruje się motto życiowe, wizerunek drugiej połówki czy napis, który odwołuje się do wspólnie spędzonego czasu. Co więcej, takie ozdoby najlepiej wyglądają w duecie lub w większym gronie, współgrając z budującymi przyjazną atmosferę świecznikami brzozowymi lub stolikiem z pnia.

Deska-z-kora-2

Dane techniczne: deski z korą powstają ze szlachetnego, wysuszonego drewna lipowego, topolowego, orzecha włoskiego lub brzozowego. Ich długość oraz grubość zależna jest od preferencji oraz rodzaju wybranego gatunku drzewa.

Aby zamówić deski przejdź do działu kontakt i skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.