logo

Rustykalne wesele

Coraz częściej młode pary decydują się na wesele w stylu rustykalnym. Wychodząc im naprzeciw, poniżej zamieszczamy gotowy przepis na stworzenie wyjątkowej atmosfery w czasie weselnej uroczystości. Prostota drewna, naturalne kompozycje, polne kwiaty i zwiewne koronki – to wszystko i jeszcze więcej sprawi, że rustykalne wesele stanie się wyjątkowo urokliwym wydarzeniem.

rustykalne wesele

Trzy idealne miejsca na zorganizowanie rustykalnego wesela

Wesele w rustykalnym ogrodzie

Szeroka przestrzeń na łonie natury od razu wydaje się być najidealniejszym miejscem na zorganizowanie wesela w wiejskim stylu. Takie wesela stają się coraz popularniejsze, zresztą, nie tylko wesela, ale i śluby! Nie bójcie się więc przenieść w leśny plener – swą wyśnioną uroczystość zaplanujcie na łonie natury!

Ślub w wiejskiej chacie… a nawet stodole!

Przewagą budynku nad plenerem jest niewątpliwie fakt, że ślubną uroczystość można zorganizować o każdej porze roku, nie musząc wcale martwić się o stan aury. Jeśli jednak istnieje tylko taka możliwość, wybierzmy wiejską chatę zamiast tradycyjnej sali weselnej czy urokliwego dworku. Potrzebujecie dużej przestrzeni? Stara stodoła nada się w tym celu idealnie!

rustykalne wesele

Sala weselna w stylu rustykalnym

Rezygnacja z pałacowych wnętrz dworków udostępnianych przez domy weselne nie oznacza wcale konieczności przeniesienia się pod gołe niebo i, co za tym idzie, zwlekania z uroczystością do lata. O, nie! Zaakcentuj delikatność natury dodatkami z litego drewna, a w bardzo łatwy a zarazem efektywny sposób przeobrazisz nawet najnudniejszą salę weselną w przytulną, rustykalną przestrzeń, przepełnioną zapachem i atmosferą pradawnego lasu. Wnieś harmonię wiejskiej chatki w elegancki wystrój sali, łącząc prostotę i umiar rustykalnych dekoracji z jej standardową elegancją.

A oto absolutne must have każdego rustykalnego wesela.

Weselne artykuły dekoracyjne

Na każdym weselnym stoliku musi znajdować się bukiet świeżych kwiatów. Dla Ciebie najlepszym wyborem będą wiejskie, polne kwiaty. Niech nie zabraknie też bluszczu i innych zimozielonych roślin – mchów, paproci i porostów. Również w bukiecie panny młodej, a nawet – jej włosach!

Obok kwiatów na stole niech zagoszczą także świece – najlepiej w postaci lampionów albo rustykalnych świeczników wykonanych z litych pieńków brzozowych. Jeśli chcesz, możesz kilka z nich możesz umieścić na surowym plastrze drewna. Przyozdobione gałązką świerka i leśną szyszką jeszcze mocniej spotęgują wiejski klimat tej niezapomnianej chwili. Świeczniki dostępne są w różnych wysokościach, a także dwóch wersjach: z piękną, śnieżnobiałą korą oraz bez kory.

Same krążki drewna również doskonale sprawdzą się jako weselne dekoracje w stylu rustykalnym. Te duże wykorzystaj jako deski pod sery i wędliny, podkładki pod tort weselny czy patery na wypieki i ciastka. Mniejsze z nich świetnie nadadzą się na numerki na stoliki gości czy rustykalne stojaczki na winietki z ich imionami i nazwiskami. Dostępnych jest cała masa rozmiarów, średnic i wysokości, a także rodzajów drewna, począwszy od najskromniejszej brzozy aż po „luksusowy” dąb czy orzech włoski.

rustykalne wesele

Jeśli już o gościach mowa, to jednym z najważniejszych elementów rustykalnego wesela, którego nie może zabraknąć, jest oczywiście księga gości. Standardowo wykorzystuje się w tym celu ogromny plaster drewna. Złożone na nim życzenia i podpisy weselników będą dla nowożeńców stanowić nie lada pamiątkę, i to na całe życie. Co ważne, taka księga ani nie pożółknie, ani nie straci kartek!

Oprócz stojących numerków niebanalnym dodatkiem są również wysokie litery do postawienia na stole Młodej Pary. To jakże prosty a zarazem elegancki sposób zaakcentowania tego najważniejszego spośród wszystkich stolików. Drewniane litery stojące urozmaicą również ślubną sesję zdjęciową, zarówno tę studyjną jak i plenerową.

Mało? Więcej rustykalnych inspiracji znajdziesz w dziale weselne artykuły.